Laiku pa laikam es saņemu epastus, kuros bezmaksas WordPress.com lietotāji jautā par to, cik maksā pārveidot esošu WordPress.com blogu uz īstu “mājas lapu”. Uz šo jautājumu pacentīšos atbildēt arī šeit.

Vispirms jāsaprot, kas šajā gadījumā tiek domāts ar vārdu “mājas lapa”. Pieņemu, ka cilvēkam gribas epasta adresi un domēna vārdu. Varbūt gribas latviskot WordPress.com lapu vai arī veikt lielākas izmaiņas, kuras sistēma īsti neļauj paveikt.

Kāda ir atšķirība starp WordPress.com un WordPress.org?

Derētu paskaidrot atšķirību starp WordPress.com un WordPress.org. Paskaidrošu pavisam, pavisam īsi:

 • WordPress.com ir bezmaksas pakalpojums, ar kuru jebkurš var izveidot jaunu blogu vai mājas lapu, lapa atrodas uz WordPress.com serveriem. (+ ir iespējami arī dažādi maksas pakalpojumi)
 • WordPress.org ir bezmaksas programmatūra (atvērta koda), kuru var uzlikt uz sava servera un tālāk ar to var darīt visu, kas vien ienāk prātā. To var latviskot, pielāgot un uzlabot pēc patikas.

Ja vienīgā interese ir domēna vārds, tad var droši palikt pie esošās WordPress.com platformas, jo tāda iespēja tur ir jau kopš sen seniem laikiem. Ja gribas, kādas lielākas izmaiņas, tad nekas cits neatliek un būs vien nepieciešams migrēt prom no WordPress.com apskāvieniem.

Domēna vārda un hostinga iegāde

Lai pārietu uz “īstu” mājas lapu ir nepieciešamas divas būtiskas lietas:

 • domēna vārds (adrese)
 • hostings (servera vieta).

Domēna vārdu var iegādāties dažādās vietās, bet no pieredzes iesaku hover.com. 12,99 USD par pirmo gadu un reģistrāciju un 14,99 USD par katru nākamo gadu.

Ja gribas domēna vārdu, kas beidzas ar “.lv” tad, protams, tas būs jāpērk nic.lv. Izmaksas būs 12,10 eur gadā.

Nākamais solis ir hostings. Šajā jomā iesaku Ambero.lv ar kuriem sadarbojos jau gadiem ilgi un par viņu servisu varu teikt tikai pašu labāko. Vienkāršai mājas lapai pilnīgi pietiks ar viņu pamata plānu, kas maksā 4,27 eur mēnesī.

Tehnisko darbu izmaksas

Kad iegādāts domēna vārds un hostings atliek tikai pārvākties:

 • tiek eksportēts esošais saturs no WordPress.com
 • tiek uzstādīts WordPress.org uz jaunā servera
 • tiek importēti raksti un lapas uz jauno WordPress.org admin paneli
 • tiek konfigurēti pamata iestādījumus un funkcijas, piemēram, menu un widgets.

Ja vien nerodas kādi sarežģījumi, tad šie pamata darbi noteikti neaizņem vairāk kā 1 stundu. Tātad izmaksas būtu aptuveni 40 eur.

Parasti gan klāt nāk vēl virkne ar citiem papildus darbiem:

 • jāuzstāda un jālatvisko WordPress.org tēma (dizains)
 • jāveido jauna tēma un noformējums (tas jau gan pavisam cits stāsts un pakalpojums)
 • jāpievieno papildus funkcijas (ar spraudņu palīdzību), piemēram, daudzvalodu atbalsts, SEO, kontaktu formas utt.

Par šo pēdējo soli izmaksas var būt ļoti dažādas atkarībā no darba apjoma. Var vienoties vai nu par stundas likmi vai par konkrētu summu, kas atbilst izvēlētajam darbu sarakstam.